ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Политика

Министерката за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева во гостување на една бугарска телевизија го обвини Петар Богојески дека предложил...

Вицепремиерот Артан Груби кажа дека принципот на самоопределување за етничката припадност, јазик и идентитет не може да се утврди со...

По изјавата на премиерот Зоран Заев, дека владата размислува за легализација на марихуаната, со цел да се стимулира туризмот и...

Да се ​​сопне Македонија на нејзиниот пат кон Европската унија не е само морално неодбранливo, тoa е геополитички глупавo. Предавство...

Уставот е згазен и секуларна Македонија е поразена од страна на Стево Пендаровски, Зоран Заев, Миле Зечевиќ и нивните соработници...

Поранешниот премиер, Љубчо Георгиевски на Фејсбук напиша дека бугарското вето за македонските евроинтеграции ќе биде само континуитет на погрешните одлуки...

Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.