ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Политика

Никола Мицевски, координатор на пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и коалиција „За обнова на Македонија” денеска гостуваше во радио Лидер каде што...

Собранието денеска ги изгласа трите закони од петтиот пакет економски мерки за помош на граѓаните и фирмите погодени од пандемијата...

Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) правејќи проверки на имотно-правна состојба на избрани и именувани функционери и вистинитоста на...

Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.