ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Политика

Пораката е едноставна и јасна. „Ако не се донесат уставните измени Македонија се соочува со опасноста да биде изолирана“. Ја...

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска во Вилнус, на вториот ден од Самитот на НАТО учествува...

Владини извори велат дека сега е важно ВМРО-ДПМНЕ да ги консолидира своите позиции по минатонеделната лидерска средба и се надеваат...

Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.