ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Македонија

Вчера на 64-годишна возраст во клиниката „Филип Втори“ почина поранешниот пратеник и лидер на Сојузот на Ромите во Македонија, Амди...

Соопштение за јавност – реакција на прес-конференцијата на Марија Митева од ВМРО-ДПМНЕ„Опозициската ВМРО-ДПМНЕ повторно шири невистини, овој пат за образованието. Вистина е...

Денеска се примени првите пациенти заразени со Ковид-19 во модуларната болница до Инфективната клиника, соопшти министерот за здравство, Венко Филипче...

ВМРО-ДПМНЕ и денеска бара оставка од Лидија Димова, директорка  на Националната агенција за европско образование. Арсовски вели дека димова доделила...

Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.