ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Македонија

Македонскиот премиер Зоран Заев очекува функцонален парламент и политичка влада во Бугарија за да се одблокира македонската евроинтергација. Македонскиот премиер...

Миле Јанакиевски и Спиро Ристовски ги органзирале протестите за „За Заедничка Мaкедонија“, а не како што првично ги обвини дека...

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, на денешната седница во Парламентот, посветена на пратенички прашања, констатираше дека...

Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.