ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Македонија

Денеска рано утрово од печатницата „Киро Дандаро” во Битола, во присуство на претседателот, потпретседателката и членовите на Државната изборна комисија...

ВМРО-ДПМНЕ – ВМРО Демократска партија за македонско национално единство, тоа е многу силно име, кое не само заради историското ВМРО...

Во штабот на коалицијата „Вреди“ во Тетово денеска на прес-конференција кандидатот за претседател Арбен Таравари најави дека како претседател на...

Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.