ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Свет

Претседателот на Русија, Владимир Путин, денеска разговараше со својот белоруски колега, Александар Лукашенко. Тој беше задоволен по средбата, најавувајќи ги...

Рускиот претседател Владимир Путин го посети „заедничкиот штаб на сите родови на војската вклучени во руската специјална воена операција во...

Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.