ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Свет

Американската влада го поздрави издавањето потерница за рускиот претседател Владимир Путин од страна на Меѓународниот кривичен суд. Американскиот претседател Џо...

Русија започна нов бран напади во Бахмут во изминатите 24 часа, соопшти украинската војска, а претседателот, Володимир Зеленски вети дека...

Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.