ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Република

Да се ​​сопне Македонија на нејзиниот пат кон Европската унија не е само морално неодбранливo, тoa е геополитички глупавo. Предавство...

Уставот е згазен и секуларна Македонија е поразена од страна на Стево Пендаровски, Зоран Заев, Миле Зечевиќ и нивните соработници...

Поранешниот премиер, Љубчо Георгиевски на Фејсбук напиша дека бугарското вето за македонските евроинтеграции ќе биде само континуитет на погрешните одлуки...

Блокадата на македонскиот евроинтегративен процес е поради внатрешните политички проблеми во Бугарија и долготрајните протести против корупцијата – анализира реномираниот...

Сите земји членки на ЕУ од Балканот имаат конфликт за историски прашања со земјите кандидати и ако постигнувањето компромис за...

Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.