ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Република

Вицепремиерот за борба против корупцијата и криминал Љупчо Николовски смета дека дивоградбите кои требаше да бидат опфатени со новиот Закон...

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, придружуван од заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров и со...

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, придружуван од заменик-претседателот во Владата за европски прашања Никола Димитров, министерот за...

Премиерот Зоран Заев, по повод најавената утрешна средба меѓу претседателот Стево Пендаровски и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, рече дека...

Девет месеци откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ објави дека ги замрзнува односите со шефот на државата, на повидок е топење на...

Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.