ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Побрзајте – На полноќ поскапуваат горивата

Новото поскапување на нафтените деривати најмногу ќе ги погоди возачите чии возила го користат дизелот. Ова гориво поскапува за два денари по литар. Не куртулија ниту „бензинашите“ кои од утре ќе плаќаат еден денар по литар повеќе за 98-ка и 1,50 денари повеќе за литар 95-ка. Од 09.04.2024 во малопродажбата горивата ќе се наплатуваат по овие цени:

ЕУРОСУПЕР БС-95 86,50 ден/лит,
ЕУРОСУПЕР БС-98 88,50 ден/лит,
ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) 78,00 ден/лит.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.