ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Нов силен земјотрес во Грција

Силен земјотрес со јачина од 5.3 степени е регистиран во близина на островите Крит и Касос.

Засега нема извештај за евентуална штета или повредени, пренесува грчката агенција АНА.

Земјотресот е регистриран после полноќ, на длабочина од 27 километри. Епицентарот е забележан на 377 километри југоисточно од Атина.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.