ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Oбјавена e потерницата за 28 годишниот Aнџело Ѓорѓиевски, осомничен за убиството на Тот

МВР попладнево на сајтот веќе ја објави меѓународната потерница за осомничениот за убиството на ракометарот Денис Тот…Станува збор за 28 годишниот Анџело Ѓорѓиевски од скопско Волково… Се бара поради основано сомневање за сторено кривично дело „убиство“ по член 123 од Кривичниот законик, стои во потерницата.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.