ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

13 лица починаа во БиХ, регистрирани 242 новозаразени

Во последните 24 часа, во Босна и Херцеговина се евидентирани 242 новоинфицирани со коронавирус и 13 смртни случаи. Само во Федерацијата БиХ, 191 е заразен и 11 починати.Тестирани биле 1.513 примероци, а вирусот е потврден кај 191 лице. Моментално се активни 3.272 случаи.

Досега се тестирани вкупно 157.625 примероци во БиХ, а коронавирусот е потврден кај 17.837 лица.Вкупно се опоравиле 14.039 лица, а во последните 24 часа е забележано опоравување кај 265 лица.Во моментов, 3.272 случаи се активни, според Институтот за јавно здравје на БиХ.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.