ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Џонсон се закани со враќање на илегалните мигранти

Британскиот премиер Борис Џонсон рече дека Британија ќе ги враќа назад сите илегални мкигранти кои сакаат од Франција да преминат во нивната земја.

Ќе ве вратиме назад“, рече Џонсон на новинарско прашање за негова порака до илегалните имигранти, откако властите пресретнале брод полн со мигранти крај јужниот брег на Англија, пренесува Ројтерс.

Велика Британија не треба да се смета како место каде што можете автоматски да дојдете и да го кршите законот, рече британскиот премиер.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.