ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Ќе поевтинат дизелот и нафтата за домаќинствата

По полноќ ќе се намалагт цените на дизел горивото за 2,5 денари за литарр и на нафтата за домаќинствата за 2 денари. Цените на бензинот и на мзаутот не се менуваат.

Максиманлните цени на горивата по полноќ ќе изнесуваат:

Моторен бензин Еуросупер БС – 95         82,00 (денари/литар)
Моторен бензин Еуросупер БС – 98         84,00 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V)    76,00 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 75,00 (денари/литар)
Мазут М-1 НС                                            41,411 (денари/килограм)

Од Регулаторната комисија за енергетика потсетуваат дека трговците нафтените деривати можат да ги продаваат и по пониска цена.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.