ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Ѓорѓи Јанчевски избран за неизвршен член во Одборот на директори на Триглав Осигурување

На 53-та седница на Собранието на акционери на Триглав Осигурување АД, Скопје, одржана денеска, донесенa е одлука за избор на неизвршен член на Одборот на директори на Триглав Осигурување АД, Скопје.На оваа позиција доаѓа Ѓорѓи Јанчевски од Скопје, и ќе го замени Љубе Рајевски од Скопје кој почина. Јанчевски ќе има мандат од 4 години.

Тој е поранешен претседател на Управниот одбор на НЛБ Банка.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.