ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Што ги поскапе горивата?

Почнувајќи од ноќеска на полноќ нафтените деривати се толчат по нови поскапи цени.

Регулаторна донесе одлука бензините и дизелот да поскапат.

Тоа значи дека во следните две недели возачите ќе полнат горива по цени повисоки за 2,5 и 3,5 денари по литар.

Ако возилото ви е бензинец тогаш ЕУРОСУПЕР БС-95 ќе се точи по  цена од 61,00 денари по литар а  ЕУРОСУПЕР БС-98 63,00 ден/литар.

58,50 денари по литар пак ќе чини дизелот .

Please follow and like us:
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.