ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Шилегов испрати три цистерни со вода и три противпожарни возила во Пехчево

3 екипи пожарникари со 3 возила на Противпожарната бригада на Град Скопје, придружувани со 3 цистерни со вода од јавните градски претпријатија, се упатија кон Пехчево и Делчево да помогнат во гаснењето на пожарите.”

Please follow and like us:
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.