ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

ФОТО: Ова е најстрашната фотка од урнатиот авион – трагедија во светот нема преживеани

Голема трагедија денеска го потресе светот кога се урна авион Боинг 737 од авиокомпанијата.„Етиопијан ерлајнс“.

„Главниот извршен директор кој е на местото на несреќата,  жали што нема преживеани. Тој изрази длабоко сочувство и сочувство до семејствата и саканите на патниците и екипажот кои ги загубија своите животи во оваа трагична несреќа“ соопштија од „Етиопијан ерлајнс“. Причините за несреќата не се познати.

Авионот кој патувал кон Најроби, Кенија, изгубил контакт во 08.44 часот по локално време , само 6 минути по полетувањето од Адис Абеба.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.