ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Фото: Верижен судар кај Стара Пазова во Србија, еден загинат, 6 повредени

Во верижен судар во близина на Стара Пазова во Србија во кој учествувале повеќе од 30 автомобили, загинало едно лица а повредени се најмалку шест граѓани.

Според српските медиуми станува збор за полесни повреди, медицинска помош на шесте повредени лица им била укажана на самото место на несреќата.

Поради големата сообраќајна несреќа сообраќајот на патот од Белград кон Нови Сад се одвива забавено. Полицијата го обезбедува местото на несреќата каде во тег е увид.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.