ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

УЈП: 31 мај краен рок за корекција на даночните пријави

Управата за јавни приходи (УЈП) ги информира граѓаните дека во тек е доставувањето на пополнетата годишна даночна пријава за утврдување персонален данок на доход за 2018 година.

Лицата кои се регистрирани на системот „Е-персонален данок“ увид во даночните пријави може да извршат преку своите кориснички профили.

Крајниот рок за доставување на годишната даночна пријава за 2018 година од страна на УЈП до граѓаните е 30.4.2019 година.

Граѓаните имаат можност најдоцна до 31 мај да ја потврдат или коригираат пополнетата годишна даночна пријава.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.