ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Утрово се намали цената на нафтата

Се намали цената на нафтата. Таа на лондонскиот пазар утрово е 113 долари, и тоа е значителено намалување во однос на претходните денови кога цената беше 121 долар за барел. 

Повторно се намалува  вредноста и на биткоинот. Таа денеска падна на 18.303 долари, за прв пат од декември 2020 година.

Please follow and like us:
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.