ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Утрово нов земјотрес на Крит

Рано утрово во 5:05 часот е регистриран земјотрес со јачина од 4,9 степени според Рихтеровата скала на Крит во Грција.

Засега нема податоци за материјална штета.

Тоа е втор земјотрес што го погоди грчкиот остров во последните 24 часа. Силен земјотрес со јачина од 5,3 степени беше регистриран вчера.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.