ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Утре нова одлука за цените на горивата

Регулаторната комисија за енергетика утре ќе донесе одлука за новите цени на нафтените деривати.

Согласно минатата одлука цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намали за еден денар, додека на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, како и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) цената се намали за половина денар.Ова се актуелните цени на горивата:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 77,00 (денари/литар)
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 79,50 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 66,50 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 65,50 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 39,155 (денари/килограм)

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.