ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Утре во Собрание расправа за безбедноста во железничкиот и воздушниот сообраќај

За утре во македонското Собрание е закажана седница на комисијата за транспорт и врски и екологија. Се очекува да се дискутира безбедноста во железничкиот и воздушниот сообраќај, по вчерашната железничка несреќа, како и по наводите за комуникациски проблеми во авио-сообраќајот.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.