ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Утре без струја делови од Карпош и Чучер Сандево

Делови од општините Чучер Сандево и Карпош утре во одреден период од денот нема да имаат струја.Како што соопшти РЦУК, од 09:30 до 14:00 часот без електрична енергија ќе останат дел од корисниците на селото Горно Оризари, како и корисниците од селата Бразда и Голиево, додека од 10:30 до 13:30 часот, корисниците од улиците „Вич” бр.24 и бр.26. /МИА

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.