ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Утврдени 132 нови случаи на Ковид-19, починаа 12 пациенти

Во последните 24 часа регистрирани се 132 нови случаи на заболени од Ковид-19. Резултатот е добиен по изработени 868 тестa.

-Скопје 57
-Куманово 10
-Дебар 1
-Штип 13
-Прилеп 7
-Тетово 19
-Струга 3
-Велес 4
-Битола 1
-Охрид 5
-Кавадарци 1
-Гостивар 6
-Пробиштип 2
-Свети Николе 2
-Ресен 1

Истовремено, 112 пациенти се излекувани, а починаа 12 пациенти позитивни на Ковид-19.

Со ова вкупниот број позитивни случаи во земјава достигна 6209. Излекувани се 2472, а починале 298 пациенти.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.