ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Украдени милион евра од блиндиран автомобил во Словенија

Од блиндиран автомобил на словeнечката Агенција за обезбедување од Цеље, кон крајот на декември биле украдени милион евра, пишува „Вечер“.

Полицијата сѐуште не ги пронашла крадците.

Како што пренесува весникот, двајца вработени од озбезбедувањето го оставиле возилото без надзор, во дворот на Агенцијата, на чекајќи ги нивните колеги од следната смена да ја преземат испораката.

Од автомобилот биле одземени околу милион евра во готовина.

Се претпоставува дека крадците имале инсајдерски информации кои им помогнале во кражбата, а се верува и дека знаеле каде стои клучот од возилото.

Please follow and like us:
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.