ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Укинат авионскиот сообраќај меѓу Грција и Србија

Од денес, 7 јули, па сѐ до 15 јули во 23:59 часот се укинува авионскиот сообраќај меѓу Грција и Србија, се вели во соопштението на српската Управа за граѓанска авијација.

EPA-EFE

Исто така се забранува секаков влез на српските државјани поради ескалацијата на епидемијата на коронавирусот во Србија.

Во соопштението се истакнува дека единствениот исклучок од оваа одлука постои кога станува збор за граѓани на Шенген зоната, членови на семејства на граѓани на ЕУ, граѓани на трети земји кои имаат престој во земји на ЕУ или Шенген зоната, дипломатскиот персонал и други специјални случаи.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.