ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Укината забраната за сообраќај на камиони на Пресека

Укината е забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Кичево – Охрид, преку планинскиот превој Пресека.

Како што информира ЈП „Македонијапат”, забраната е укината во 11:00 часот.

Please follow and like us:
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.