ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Ужасна повреда на напаѓачот на Арсенал

LONDON, ENGLAND - FEBRUARY 14: Danny Welbeck of Arsenal celebrates after scoring the winning goal during the Barclays Premier League match between Arsenal and Leicester City at Emirates Stadium on February 14, 2016 in London, England. (Photo by Ross Kinnaird/Getty Images)

Напаѓачот на Арсенал Дани Велбек доживеа ужасна повреда на мечот против Спортинг во четвртото коло од Лига Европа.

Дени Велбек се повреди по еден воздушен дуел во казнениот простор на Спортинг о 24. минута, а го повреди скочниот зглоб. Веднаш беше јасно дека се работи за тешка повреда. Лекарскиот тим влета во теренот и веднаш му укажа помош на несреќниот фудбалер. Мораа да му дадат и кислород на самото место. Велбек ре префрлен во болница каде останал во текот на ноќта.

Менаџерот на Арсенал Унаи Емери рече дека повредата на Велбек сериозно ги потресла играчите од неговиот тим

„Мислиме дека повредата е сериозна, но имаше шанси и имаше добар меч. Повредата влијаеше на менталитетот на играчите и тие видоа дека повредата е сериозна. Кога играш фудбал овие работи се случуваат, не го сакаме тоа ама така е“, рече Емери.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.