ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Уапсен претседателот на „Вистинска Црна Гора“: Мило, битанго готов си (видео)

Претседателот на „Вистинска Црна Гора“,  Марко Милачиќ беше уапсен утрово на аеродромот во Голубовци, при излегувањето од авион.

Додека ја напуштал аеродромската зграда со багаж, тој бил пречекан од полицајците кои му рекле дека е уапсен, а потоа му ставиле лисици на рацете.

„Мило Ѓукановиќ, готов си, битанго!“, Рече Милачиќ додека влегол во полициското возило.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.