ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Уапсените за убиството кажале неколку локации: потрага по телото на малата Данка

Потрагата по телото на девојчето Данка Илиќ сè уште трае, јавува репортерот на N1 од Бањско Поле. Десната страна на патот, кој води од Бањско Поле до Бор, е местото на најинтензивна потрага.На терен се возила на механизација, полициски службеници и противпожарна единица. Полицијата го контролира сообраќајот и не е дозволен пристап до местата каде што е во тек претресот. Има и спасувачи со кучиња и неколкупати ја пребаруваа целата област.

Од Бирото на Министерството за внатрешни работи на Србија за соработка со медиумите изјавија дека претресот се врши на централна локација во близина на депонијата, на која претходно ги донел еден од уапсените, но велат дека не може да се потпрат на нивните изјави. „Во истрагата признаа толку, но не и локацијата каде е телото. Поточно кажаа повеќе локации“, објаснува репортерот на N1.

И вчера интензивна потрага се вршеше во близина на депонијата, но и во селата во кои беа уапсени. Имотот е претресен, но засега ништо не е пронајдено.

Паралелно продолжува спонтаниот собир на граѓани во Бор. Сè повеќе ги има на платото пред Центарот за култура. Од моментот кога беа објавени деталите од истрагата, мештаните се прашуваа како се случило сето тоа и како сето тоа почнало од некаков сообраќаен инцидент до ваква ситуација, која сега се карактеризира како тешко убиство.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.