ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Три земјотреси за 30 минути ја стресоа Италија

Серија од три земјотреси  ја стресоа Италија во рок од 30 минути.

Првиот земјотрес се случил синоќе во 22:55 минути со магнитуда од 3.7 степени според Рихетр, во 23:16 минути регистриран е нов земјотрес со 3.4 степени според Рихетровата скала, а по пет минути уште еден потрес од 2.2 степени.

Пред десет години се случи разорен земјотрес од 6.3 степени во Италија.

Please follow and like us:
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.