ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Трговските центри од денеска ќе работат со скратено работно време

Трговските центри Скопје Сити Мол, Рамстор Мол и Капитол Mол од денеска ќе работат со скратено работно време од 11 до 19 часот. Аптеките и маркетите во овие трговски центри остануваат да работат со редовно работно време од 8 до 22 часот.

Тие, како што соопштија, ги подржуваат сите одлуки и во иднина ќе ги поддржуваат сите донесени одлуки од Владата.

Промената на работното време ќе остане додека Владата не донесе одлука за работа на трговските центри во државата.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.