ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Трамп ја откажа закажаната средба со Путин

Американскито претседател Доналд Трамп пред малку ја откажа средбата со рускиот претседател Владимир Путин на самитот Г20 во Аргентина.Ваквиот развој на настаните доаѓа по бомбастичното признание на поранешниот адвокат на Трамп , Мајкл Коен дека лажел за руската вмешаност во изборите во САД.Трамп со Путин требаше да разговараатз а најновиот развој на настаните во Украина и апсењето на украинските бродови од страна на руските крахбрежни власти во неделата, по што Украина прогласи вонредна состојба.

,, Поради фактот дека бродовите и морнарите се уште не се вратени од Украина во Русија , решив дека не би било најдобро за сите страни , па поради тоа го откажувам претходноз акажаниот состанотк. “ , напиша Трамп на Твитер.

Пред изјавата на неговиот поранешен адвокат пред судот во Менхетн , Трамп исто така на Твитер објави

,, Во Аргентина со претседателот Владимир Путин , очекувам суштински самит и што побрзо разрешување на состојбата! “ , напиша денеска Трамп.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.