ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Трамп: Флорида е подготвена за Доријан!

Mandatory Credit: Photo by Jacquelyn Martin/AP/REX/Shutterstock (10144004f) President Donald Trump speaks during a meeting with former U.S. hostage in Yemen, Danny Burch, in the Oval Office of the White House in Washington Trump, Washington, USA - 06 Mar 2019

Американскиот претседател, Доналд Трамп, преку својот фејсбук профил попрача дека Флорида ќе биде целосно подготвена за ураганот Доријан, кој се движи кон југоисточниот брег на САД и кој се очекува да го погоди копното во недела.

Трамп појасни дека разговарал со гувернерот на сојузната држава кој  му дал уверување дека се подготвени за невремето. Трамп додава дека станува збор за еден од најсилните урагани што ќе го погоди тој регион.

 

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.