ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Трамп си се заблагодари самиот на себе на „Твитер“

Mandatory Credit: Photo by Jacquelyn Martin/AP/REX/Shutterstock (10144004f) President Donald Trump speaks during a meeting with former U.S. hostage in Yemen, Danny Burch, in the Oval Office of the White House in Washington Trump, Washington, USA - 06 Mar 2019

Претседателот на САД, Доналд Трамп на „Твитер“ си се заблагодари самиот на себе, со констатација дека целиот свет им завидува на САД и приложи вест за успесите на „Волстрит“.

„На нашата земја ѝ завидува целиот свет. Ви Благодарам господине претседателе“, напиша Трамп на „Твитер“.

Donald J. Trump

@realDonaldTrump

Our Country is the envy of the World. Thank you, Mr. President! https://twitter.com/whitehouse/status/1147221107696709632 

The White House

@WhiteHouse

The 3 major U.S. stock indexes all closed with record highs Wednesday! https://thehill.com/policy/finance/451588-dow-sp-and-nasdaq-set-record-highs 

Со пораката тој објави твит од Белата куќа на кој пишува дека во средата три главни американски индекси на берзата, забележале рекордни резултати.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.