ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Трамп: Нема да има промени во полицијата, 90 проценти од полицајците се одлични луѓе

Mandatory Credit: Photo by Jacquelyn Martin/AP/REX/Shutterstock (10144004f) President Donald Trump speaks during a meeting with former U.S. hostage in Yemen, Danny Burch, in the Oval Office of the White House in Washington Trump, Washington, USA - 06 Mar 2019

Претседателот на САД, Доналд Трамп, посочи дека нема да има промена и намалување на буџетот во американската полиција и додаде дека 90 проценти од полицајците се одлични и големи луѓе.

Трамп се состана со полицијата во Белата куќа и ги пофали службениците за спроведување на законот и зборуваше за ниските стапки на криминал во САД оваа година. Тој рече дека ова е многу успешна година во смисла на намалување на криминалот.

„Нема да има кратење на буџетот, нема да има расформирање на нашата полиција. Нашата полиција ни дозволи да живееме во мир“, рече Трамп.

Трамп додаде дека сака да се увери оти нема лоши глумци, но верува дека 99 проценти од полицијата се навистина одлични и големи луѓе. Но, истакна дека меѓу нив има гнили јаболка, но тоа е нормално.

„Понекогаш ќе видите некои страшни работи за какви што бевме сведоци неодамна, но 99, велам, 99,9, но ајде да одиме со 99 проценти од нив, се одлични луѓе и тие учесттвуваа во некои рекордни работи оваа година“, заклучи тој.

Трамп одби да ги прими прашањата на новинарите за одговорот на неговата администрација на протестите во понеделникот.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.