ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Трамп: Моравме да заминеме, Ким бараше укинување на санкциите

Американскиот претседател Доналд Трамп, денеска, по неуспешниот самит со севернокорејскиот лидер, Ким Џонг-ун, објави дека договор не е постигнат поради барањето на Северна Кореја за целосно укинување на санкциите.

„Бараа укинување на санкциите во целост, но ние тоа не можевме да го сториме… моравме да заминеме“, рече американскиот претседател Доналд Трамп пред новинарите откако претходно Белата куќа објави прекин на американско-севернокорејските разговори на врвот.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.