ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Телефонски разговор на претседателот Пендаровски со хрватскиот претседател Милановиќ

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари телефонски разговор со претседателот на Република Хрватска, Зоран Милановиќ.

Во разговорот, претседателот Пендаровски изрази сочувство на семејствата коишто ги изгубија своите блиски во серијата земјотреси коишто ја погодија Хрватска.

Претседателот Пендаровски изрази и уверување дека Хрватска и сите нејзини граѓани ќе ги санираат брзо последиците од оваа природна катастрофа, се наведува во соопштениерто од кабинетот на претседателот.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.