ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Таткото на прободениот полицаец моли за помош

Таткото на полицискиот службеник кој беше избоден со нож преку Фејсбук моли за помош.

Гоце Филиповски на Фејсбук неодамна објави дека неговиот син е пуштен од болница каде повеќе од една недела се бореше за живот.

„За многу Македонци е најважно сега дали ќе биде Пендаровски или Силјановска, мене ми е најважно син ми Филип да ја добие битката за живот“, напиша Филиповски.

Филиповски пишува и дека неговиот син треба да прими две вакцини кои ги немало во Македонија и затоа морал да оди во Грција.

 

Момчето беше пpoбодено во дискотека во Марино. Како извpшитeли на нaпaдoт биле пocoчени две деца, од кои едното син на поранешниот градоначалник на Петровец и сегашен висок функционер во МВР, Ѕвонко Цветковски.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.