ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Судијата се налути: „Последна опомена за ВМРО-ДПМНЕ, само виша сила ќе ве спаси

Судењето за предметот „Талир“ на Специјалното јавно обвинителство се одложува за 2 април поради отсуство на бранителот на правниот субјект ВМРО-ДПМНЕ, а тоа го налути судијата денеска во Судот.

Судијата Осман Шабани предупреди дека во иднина вакви одложувања нема да бидат прифатливи.

-Ве предупредувам да си ги планирате обврските. Ги знаете термините. Нема да прифатам одлагање од било каква причина. Секое одложување ќе биде санкционирано, само виша сила ќе може да ги одложи, изјави Шабани.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.