ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Столтенберг: Прашањето за Груевски нека си го решаваат Скопје и Будимпешта

Случајот со Екс-премиерот Никола Груевски треба да си го решат Будимпешта и Скопје, рече првиот човек на НАТО, Јенс Столтенберг, додавајќи дека Алијансата нема намера да се меша во расчистување на прашањето околу бегството на осудениот поранешен премиер.

„Не е мое да коментирам за тоа, станува збор за прашање што се однесува меѓу Скопје и Будимпешта, а не кон НАТО“, изјави генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, на прес конференција во седиштето на НАТО во Брисел.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.