ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Српската полиција објави најново видео за исчезнувањето на Матеј Периш: Полицијата изврши реконструкција на движењето на сплиќанецот

Полициските службеници прегледале стотина часови материјал, снимен од сите надзорни камери од трасата на која се движел Матеј Периш и врз основа на нив направиле реконструкција на неговото движење, од моментот на напуштање на Бетон халаѕа во 1.43 часот до моментот на неговото спуштање. до водите на реката Сава, во 1.52 часот од каде му се губи секоја трага.

Врз основа на сите снимки, јасно е дека Матеј Периш од моментот кога ја напуштил Бетон халата , освен со таксистот кога застанал и со кој полицијата имала разговор, не бил во контакт со ниедна друга личност.

– Потенцираме дека во досегашната истрага полицијата извршила разговор со пријателите на Матеј кои вечерта биле со него, персоналот на клубот, сите сведоци и дека врз основа на сите изјави, исклучуваме каква било можност дека на неговото исчезнување му претходел некаков конфликт илифизичка премсетка, соопшти полицијата.

Припадниците на српската полиција 13 дена континуирано трагаат по Матеј Периш, а од пријавата за неговото исчезнување, на 31 декември минатата година. На истрагата им се приклучија и група хрватски полицајци кои треба да помогнат во истрагата. Но, и покрај максимални напори преземени за да се пронајде, засега нема резултати од потрагата.

Останува мистеријата за тоа каде исчезнал младиот сплиќанец.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.