ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Србија воведе полициски час, вооружена војска во болниците

Србија во борбата против коронавирусот воведе апсолутна забрана за движење од 20 часот до 5 часот наутро и забрани излегување од дома на лица постари од 65 години и 70 години во руралните области.

Од денеска контрола на граничните премини и заштитата на болниците ја презеде војската.

Претседателот на Србија Александар Вучиќ на прес конференција рече дека од денес војската ја презема контролата врз граничните премини, сите болници и 17-те мигрантски центри, а ќе биде вооружена за да ги заштити лекарите од инциденти од неодговорни граѓани и да спречи коронавирусот да влезе во болниците.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.