ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Србите во километарски колони за тест за ковид 19 за да одат во Црна Гора на море

И денеска километарски колони од Срби кои чекаат ред за тестирање за ковид 19 и  денеска пред институтот „Торлак“ во Белград.

Како што известува РТС, Србите се редат од претходниот ден и фаќаат место за ковид тест.

Огромните редици се создадоа последните неколу денови откако Црна гора дозволи влез за српски државјани со негативен ПЦР тест за ковид 19. 

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.