ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Спасовски: Нема основи за свикување на Парламентот, но ќе сториме сѐ во интерес на здравјето на граѓаните

Засега нема потреба за свикување на Парламентот, но ако здравјето на граѓаните е во прашање ниту една опција не е исклучена, рече техничкиот премиер Оливер Спасовски. Во одговор на новинарско прашање тој рече дека на лидерската средба не се разговарало за датумот на изборите, туку за прилагодување на кампањата кон препораките од Министерството за здравство.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.