ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Спасовски: Мирна новогодишна ноќ во државата

Според министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски новогодишната ноќ на територијата на државата поминала мирно, без поголеми нарушувања на јавниот ред и мир, а на бесплатниот телефонски број во последното деноноќие биле регистрирани 22 јавувања од граѓани и девет пријави за организирана прослава по викенд-куќи и станбени објекти.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.